Jesteś tutaj: Strona główna >> Obiekty rekomendowane >> Bukowy Park
Bukowy Park
To, co różni hotel Bukowy Park od innych, to przede wszystkim bogata oferta lecznicza. Goście obiektu mogą podreperować swoje zdrowie w szykownym Medical SPA. - Działamy jak nowoczesne uzdrowisko, wspomagając leczenie różnych schorzeń. Z terapii skorzystać mogą ludzie po urazach, ze schorzeniami kręgosłupa, bólem mięśni i stawów, a także osoby z chorobami układu krążenia i po przebytych zabiegach kardiochirurgicznych. Zapraszamy też sportowców i osoby aktywne, które borykają się z kontuzjami - mówi Marcin Kamiński, właściciel hotelu Bukowy Park. Nad prawidłowym przebiegiem kuracji każdego gościa czuwa lekarz specjalista.Bada i układa program leczenia.
Wachlarz zabiegów dostępnych w Bukowym Parku jest bardzo szeroki. Są kąpiele, masaże wodne i klasyczne, magnetoterapia, krioterapia, inhalacje, laser, ultradźwięki, a także okłady na bazie m.in. borowiny, parafango i aromatycznego torfu. Wkrótce ofertę obiektu wzbogaci tzw. fala uderzeniowa (fale akustyczne, które doskonale łagodzą przewlekły ból w układzie mięśniowo-szkieletowym). To nowość na rynku usług uzdrowiskowych.

Wszystkie zabiegi w Bukowym Parku wykonywane są przez wykwalifikowany personel, przy użyciu profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu. Co ważne, hotel całkowicie pozbawiony jest barier architektonicznych, za to wyposażony w wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Relaks i odprężenie

Bukowy Park to także idealne miejsce dla osób poszukujących relaksu i odprężenia po okresie wytężonej pracy. Dzięki Akademii Beauty & Medical SPA, opartej na zdrowej kuchni, zabiegach leczniczych i pielęgnacyjnych, odzyskamy wigor i zdrowy wygląd. - Zadbaliśmy o to, by każdy gość znalazł w ofercie coś interesującego - zapewnia Agnieszka Perucka, specjalistka ds. marketingu.
Do dyspozycji hotelowych gości jest basen, jacuzzi, łaźnia parowa, sauny sucha i infrared oraz dobrze wyposażona sala fitness. - Mamy specjalny program treningowy dla gości, którzy chcą poćwiczyć pod okiem fachowców, a w nim gimnastykę w sali fitness lub pobliskim parku zdrojowym, aquafitness czy aerobic - dodaje Agnieszka Perucka.

Kawior i papaja

Jeśli czujesz, że musisz zadbać o swój wygląd - polanicki Bukowy Park przyjdzie Ci z pomocą. Już same nazwy zabiegów upiększających przyprawiają o zawrót głowy. Ucieczka do tropików, jedwabisty peeling, zielona kąpiel z algami czy bukowy relaks, to tylko niektóre z propozycji. Po takich zabiegach panie mogą zapomnieć o zmarszczkach, suchej skórze czy „pomarańczowej skórce”. Do zabiegów wykorzystywane są kosmetyki ekskluzywnej amerykańskiej firmy Pevonia Botanica, produkowane wyłącznie na bazie naturalnych składników. I tak, aby osiągnąć efekt gładkiej skóry możemy np. skorzystać z musu tropikalnego, bogatego w skwalan, sól morską, ekstrakty z marchwi, papai lub ananasa. Warto też skusić się na owijanie ciała z zieloną kawą. To innowacyjny zabieg, który usuwa toksyny i aktywuje lipolizę. Mikronizowana zielona kawa, bogata w kwas chlorogenowy, proteiny i olejki, wygładzi skórę, usuwając cellulit, obrzęki i nierówności.
Strefa urody Bukowego Parku otwarta jest także dla panów. Czeka na nich m.in. owijanie ciała aromatycznym torfem, który odmłodzi skórę, rozluźni mięśnie i poprawi krążenie, ekstrakt z miłorzębu japońskiego - idealny dla zmęczonych pracą przy komputerze oczu czy ekskluzywny zabieg z kawiorem i Escutoxem (składnikiem z okry piżmowej), który pomoże zminimalizować zmarszczki.

Ile to kosztuje?

Hotel dostosowuje swoją ofertę do każdego klienta. Cena wypoczynku uzależniona jest od terminu i długości pobytu, a także oferty, z której korzystają goście. Dla przykładu, 14-dniowy pakiet kuracyjny z trzema zabiegami dziennie to koszt 282 zł za dobę od osoby. Pakiet obejmuje noclegi w komfortowym pokoju, całodzienne wyżywienie w stylowej restauracji, dwie konsultacje lekarskie oraz zabiegi, indywidualnie dobrane przez lekarza. Do tego bezpłatny dostęp do basenu, jacuzzi, łaźni parowej, sauny i sali fitness.

Eko i energooszczędny

Warto wiedzieć, że Bukowy Park powstał na bazie dawnego ośrodka wypoczynkowego. Zmodernizowany i wyremontowany z ogromnym pietyzmem obiekt jest wzorem nowoczesnego hotelu - ekologicznego i energooszczędnego.
- O naszym zielonym charakterze mówi już sama nazwa Bukowy Park. Hotel usytuowany jest w sercu uzdrowiska, otoczony zabytkowym drzewostanem, a do leczniczych źródeł, z których słynie Polanica, nasi goście mają zaledwie kilka kroków - podkreśla Marcin Kamiński. - Chcąc współistnieć w świadomym ekologicznie społeczeństwie, w hotelu zastosowaliśmy wiele rozwiązań ograniczających zużycie energii lub też umożliwiających jej pozyskiwanie ze źródeł odnawialnych. Przykładem są ogrody na dachach, które oprócz dostarczania wrażeń estetycznych, zmniejszają zapotrzebowanie obiektu na energię grzewczą. Zamontowaliśmy też kolektory słoneczne, dzięki którym ogrzewamy wodę - dodaje.
Ekologiczny charakter hotelu doceniła Unia Europejska, która dofinansowała jego modernizację (projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007-2013).
Zresztą unijnych pieniędzy w Polanicy zaangażowanych jest więcej. Niedawno zakończył się remont zabytkowego parku zdrojowego i położonego tuż obok hotelu Teatru im. M. Ćwiklińskiej. Obie te inwestycje pochłonęły łącznie prawie 30 mln zł. Wyremontowano muszlę koncertową, odnowiono alejki spacerowe, powstały zakątki sprzyjające wypoczynkowi. To wszystko sprawiło, że niewielka Polanica z powodzeniem konkurować może z innymi kurortami w Europie.

Inne obiekty rekomendowane
Bukowy Park
To, co różni hotel Bukowy Park od innych, to przede wszystkim bogata oferta lecznicza. Goście obiektu mogą podreperować swoje zdrowie w...
Centrum Medyczne Salus
Salus Centrum Medyczne jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1994 roku. Założony...
Ośrodki nowej generacji
Spółka Centrum Medyczne MAVIT jest niepubliczną placówką medyczną działającą z sukcesem od 2000 roku. Misja firmy jest świadczenie usług...
Fachowcy od medycyny
RAFAŁ DŻYGÓRA Prezes zarządu NZOZ Promed w Jeleniej Górze, specjalista chorób wewnętrznych. Doktorant Akademii Medycznej we Wrocławiu....