Jesteś tutaj: Strona główna >> Obiekty rekomendowane >> Fachowcy od medycyny
Fachowcy od medycyny
RAFAŁ DŻYGÓRA

Prezes zarządu NZOZ Promed w Jeleniej Górze, specjalista chorób wewnętrznych. Doktorant Akademii Medycznej we Wrocławiu. Swoją wiedzę z zarządzania pogłębiał w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (Administracja zdrowiem publicznym). Wykładowca w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Przychodnia Promed działa od 2000 roku w centralnej części dużego jeleniogórskiego osiedla mieszkaniowego. Opieką podstawową obejmuje blisko 18 tys. pacjentów. W obiekcie działają również poradnie i pracownie specjalistyczne. Placówka posiada 2 filie, w których obsługa pacjentów zintegrowana jest informatycznie z budynkiem głównym. Motto Promedu, to „Profesjonalizm i medycyna”. Tymi słowami kierują się pracownicy przychodni w wykonywaniu codziennych zajęć.

Z RAFAŁEM DŻYGÓRĄ, PREZESEM ZARZĄDU NZOZ PROMED, ROZMAWIA EWA CHALECKA

E.Ch.: W tym roku Promed obchodzi dziesięciolecie istnienia. Co oferujecie swoim pacjentom?
R.Dż.: Przede wszystkim profesjonalną i wielowymiarową pomoc medyczną. Współpracuje z nami blisko 20 lekarzy specjalistów różnych dziedzin. Ich atutem jest duże doświadczenie zawodowe i autorytet wśród pacjentów. Dążymy do tego, by usługa medyczna nie była dla pacjenta traumą, ale sympatycznym doświadczeniem. Staramy się, by pacjenci byli przyjmowani w przyjaznej atmosferze, w estetycznych wnętrzach oraz z należytym szacunkiem.

E.Ch.: Jakie poradnie specjalistyczne znajdują się w strukturze zakładu?
R.Dż.: Mamy dużą poradnię kardiologiczną. Realizujemy w niej porady z zakresu chorób serca i układu krążenia oraz badania diagnostyczne. Wykonujemy badania holterowskie, elektrokardiograficzne próby wysiłkowe sprzętem firmy Oxford oraz badania echokardiograficzne serca najnowszą aparaturą amerykańskiej firmy General Electric VIVID S6. Istotne znaczenie dla pacjentów mają dwie poradnie: diabetologiczna i chorób metabolicznych. Choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca czy otyłość, są zmorą wielu z nas i wymagają nie tylko fachowej porady, ale i stałego nadzoru. To właśnie dajemy pacjentom. Równie profesjonalne porady oferują poradnie: dermatologiczna, gastrologiczna i okulistyczna.

E.Ch.: W jaki sposób organizujecie pracę w Promedzie?
R.Dż.: Postawiliśmy na pełną informatyzację przychodni. Każdą usługę medyczną rejestruje się i zapisuje na serwerach systemowych. Raportowanie usług do NFZ oraz ich rozliczanie odbywa się drogą elektroniczną. Wszystkie skierowania do naszych poradni drukowane są z systemu informatycznego i automatycznie rejestrowane w historii choroby. Zainwestowaliśmy też w cyfrową centralę telefoniczną, która pozwala na ustawienie w „kolejce telefonicznej” nawet dziesięciu pacjentów. To wszystko usprawnia pracę, a tym samym zwiększa zadowolenie pacjentów z obsługi.

E.Ch.: Na co jeszcze mogą liczyć pacjenci Promedu?
R.Dż.: Staramy się zapewnić kompleksowość usług. W związku z tym dysponujemy sklepem, w którego asortymencie są materiały medyczne oraz środki zaopatrzenia ortopedycznego. Otwarcie poradni okulistycznej, zaskutkowało powstaniem salonu optycznego i centrum soczewek kontaktowych. Laboratorium, z którym współpracujemy, oferuje większość badań dostępnych na świecie, a w punkcie poboru materiałów biologicznych każdy pacjent może liczyć na szybką i fachową obsługę. Całości dopełnia obecność apteki w naszym obiekcie.

E.Ch.: Największy powód do dumy?
R.Dż.: Wspomniany aparat ultrasonograficzny VIVID S6, przeznaczony do bardzo precyzyjnego badania serca, przepływów w tętnicach dogłowowych, przepływów tętniczych i żylnych w naczyniach kończyn, znakomicie obrazujący narządy jamy brzusznej i tarczycy. Powodem do dumy jest też poradnia okulistyczna wyposażona w ultranowoczesny, japoński sprzęt firmy Topcon, dający niezwykłe możliwości diagnostyki chorób oczu.

E.Ch.: A programy profilaktyczne dla pacjentów?
R.Dż.: Prowadzimy programy profilaktyczne związane z wczesnym wykrywaniem chorób układu krążenia oraz układu oddechowego. Doradzamy w zakresie szczepień ochronnych. Jesteśmy profesjonalistami w obszarze ochrony zdrowia, a nasi pacjenci to doceniają.

Inne obiekty rekomendowane
Bukowy Park
To, co różni hotel Bukowy Park od innych, to przede wszystkim bogata oferta lecznicza. Goście obiektu mogą podreperować swoje zdrowie w...
Centrum Medyczne Salus
Salus Centrum Medyczne jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1994 roku. Założony...
Ośrodki nowej generacji
Spółka Centrum Medyczne MAVIT jest niepubliczną placówką medyczną działającą z sukcesem od 2000 roku. Misja firmy jest świadczenie usług...
Fachowcy od medycyny
RAFAŁ DŻYGÓRA Prezes zarządu NZOZ Promed w Jeleniej Górze, specjalista chorób wewnętrznych. Doktorant Akademii Medycznej we Wrocławiu....