Jesteś tutaj: Strona główna >> Obiekty rekomendowane >> Centrum Medyczne Salus
Centrum Medyczne Salus
Salus Centrum Medyczne jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1994 roku. Założony został przez dr Wiktora Wolfsona, specjalistę w dziedzinie chirurgii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Początkowo działał jako indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska, obecnie posiada pięć nowocześnie wyposażonych obiektów, oferujących kompleksową opiekę medyczną, zarówno w ramach medycyny rodzinnej, specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, diagnostyki oraz rehabilitacji. Od 2007 roku Salus posiada certyfikat jakości ISO na prowadzoną działalność medyczną. Jakość świadczonych usług jest najistotniejszą częścią strategii placówki, na którą pracuje cały zespół wysoko wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów.

Jednym z ważniejszych ogniw tworzących tę kompleksową placówkę jest oddział szpitalny chirurgii plastycznej oraz chirurgii i ortopedii jednego dnia. Oddział dysponuje doskonale wyposażoną salą operacyjną oraz salami pooperacyjnymi o bardzo wysokim standardzie, w których czas spędzony po zabiegu upływa pod znakiem spokoju i szybkiego powrotu do formy.

Lekarze wykonujący zabiegi to wysoko wykwalifikowani specjaliści chirurgii plastycznej, naczyniowej i ogólnej. Swoje doświadczenie w pracy zdobywali w uznanych placówkach specjalizujących się w chirurgii plastycznej – lek. med. Ryszard Nawrocki, lek. med. Dariusz Rychlik – specjaliści z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej. Swoją pracę wykonują z pasją i zamiłowaniem, dzięki czemu każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, z poświęceniem mu czasu i uwagi zarówno przed zabiegiem, jak i po nim. Dzięki zespołowi wybitnych anestezjologów oraz personelu asystującego przy zabiegach pacjent ma poczucie bezpieczeństwa i pewność co do prawidłowego przebiegu procesu leczenia.

Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej możemy pozbyć się wielu kompleksów, utrudniających życie, bądź sprawiających, że jest ono nie w pełni satysfakcjonujące.
W ramach chirurgii plastycznej Salus oferuje zabiegi w zakresie twarzy, uszu, piersi, brzucha, korekcję blizn pourazowych, zmian skórnych, rekonstrukcję wad wrodzonych i nabytych.
Decydując się na operację plastyczną musimy być świadomi, że wiąże się z nią pewne ryzyko. Aby je zminimalizować należy wybrać placówkę z doświadczonym i wysoce wyspecjalizowanym zespołem.
W Salus Centrum Medycznym kompetencja personelu medycznego współgra z komfortowymi warunkami rekonwalescencji po zabiegu.

W ramach oddziału chirurgii i ortopedii jednego dnia w Salusie realizuje się leczenie zabiegowe, którego celem jest przeprowadzenie zabiegu w komfortowych warunkach, w minimalnie krótkim czasie. Główne korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegów w takim systemie to skrócenie czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszenie ryzyka zakażeń i stresu oraz odpowiednia rekonwalescencja po zabiegu. Po operacji pacjent przebywa na oddziale pod profesjonalną opieką pielęgniarską i lekarską nie dłużej niż 24 godziny. Komfortowe warunki dochodzenia do formy umożliwiają przeprowadzenie jednorazowo większej ilości zabiegów. Oddział szpitalny Salus Centrum Medycznego wykonuje procedury z zakresu:
chirurgii ogólnej (operacje żylaków kończyn dolnych, usuwanie powierzchownych zmian na skórze i w tkance podskórnej, operacje przepuklin operacje żylaków odbytu, operacje stulejki)
chirurgii urazowo-ortopedycznej (artroskopia, operacje przykurczu Dupuitrena, operacje cieśni nadgarstka, usuwanie Torbieli Beckera, operacje paluchów koślawych ( halluksów), usuwanie implantów metalowych)
Zabiegi te realizowane SA zarówno komercyjnie, jak i na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a wykonują je lekarze specjaliści z zakresu chirurgii oraz ortopedii, których doświadczenie i wiedza zdobyte na przestrzeni wielu lat praktyki (zarówno w kraju jak i za granicą) gwarantują fachowość i skuteczność wykonywanych procedur. Kompleksowe wyposażenie placówki pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych badań oraz konsultacji poprzedzających zabieg na miejscu.
Dodatkowym atutem Centrum jest jego położenie w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej w okolicy miejscowości uzdrowiskowych, w których można w przyjemny sposób spędzić czas rekonwalescencji po zabiegu.

Więcej informacji na www.saluscm.pl

Inne obiekty rekomendowane
Bukowy Park
To, co różni hotel Bukowy Park od innych, to przede wszystkim bogata oferta lecznicza. Goście obiektu mogą podreperować swoje zdrowie w...
Centrum Medyczne Salus
Salus Centrum Medyczne jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1994 roku. Założony...
Ośrodki nowej generacji
Spółka Centrum Medyczne MAVIT jest niepubliczną placówką medyczną działającą z sukcesem od 2000 roku. Misja firmy jest świadczenie usług...
Fachowcy od medycyny
RAFAŁ DŻYGÓRA Prezes zarządu NZOZ Promed w Jeleniej Górze, specjalista chorób wewnętrznych. Doktorant Akademii Medycznej we Wrocławiu....